Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Witamy na naszej stronie internetowej.

SPOTKANIE Z MISJONARZEM!!!

W sobotę 01 lipca na mszy o godz. 18.00 gościmy w naszej parafii o. Franciszka Wojdyłę misjonarza posługującego od 15 lat w Kinszasie w Kongo. W 2006 roku wspólnie z żołnierzami PKW odwiedziliśmy o. Franciszka w jego parafii p.w. św. Amanda. Po mszy zapraszam na spotkanie z misjonarzem w naszej salce parafialnej – przy kawie i ciastku będzie można porozmawiać o jego posłudze misyjnej jak też zachęcam do materialnego wsparcia misji.

ROK DUSZPASTERSKI 2016/2017

"Idźcie i głoście" - nowy program duszpasterski 2016/2017

W pierwszą niedzielę Adwentu - 27 listopada rozpocznie się wdrażanie Programu Duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce na rok liturgiczny 2016/2017. Hasłem programu są słowa "Idźcie i głoście".

Obecny rok duszpasterski kończy czteroletni cykl, który rozpoczął się w 2013/14 r. Cykl ten doprowadzić ma do pogłębienia duchowości chrzcielnej. "Wybierając tę ścieżkę chcieliśmy nie tylko wspominać historyczne wydarzenie, jakim był Chrzest Polski, ale przede wszystkim odkryć potencjał łaski, jaki każdy z nas otrzymał od Boga w chwili naszego chrztu świętego" - podkreślił abp Stanisław Gądecki w Programie Duszpasterskim Kościoła w Polsce.

"Wierzę w syna Bożego" to hasło, które prowadziło wiernych przez rok 2013/14. W roku liturgicznym 2014/15 brzmiało ono: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" a w 2015/16 - "Nowe życie w Chrystusie". Każdy rok liturgiczny związany był z określonym symbolem, nawiązującym do liturgii chrztu, a były nimi: świeca, krzyż, woda i biała szata oraz olej - tegoroczny symbol. Znaki te mają pomóc ochrzczonym w odnowieniu łask płynących z tego sakramentu i w odkrywaniu misji otrzymanej od Boga. Dzięki dynamice odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych będzie możliwe lepsze zrozumienie godności i zadań, wynikających z tego sakramentu.

KAI (ar / Warszawa)

Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn