Menu

"Biega, krzyczy pan Hilary..."

- podaruj swoje okulary!

 

     Garnizonowy Zespół Caritas przyłączył się do inicjatywy "Czary mary - okulary", podjętej przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

     Celem tej akcji była zbiórka okularów korekcyjnych, nowych lub używanych, które trafią na misje. O okulary do Fundacji zwrócili się polscy misjonarze, którzy chcieliby pomóc miejscowej ludności. Większość ludzi z krajów rozwijających się nigdy nie miała styczności z lekarzem, a o badaniu wzroku nawet nikt niesłyszał. Kiedy chorują idą do szamana, a do misyjnych szpitali trafiają najczęściej pacjenci, których na szamana nie stać. Tam nikt nie odmawia im pomocy. Pierwsza partia zebranych okularów trafi na misję w Maggotty na Jamajce. Tam koszt zakupu jednej pary okularów wacha się w granicach 50 dolarów. Trudno nawet określić ile wynosi średnia pensja w tym rejonie, ponieważ miejscowa ludność utrzymuje się z pracy na roli, a 50 dolarów jest dla nich kwotą niebotyczną.

     Z wiekiem ludzie widzą coraz słabiej, ale uczą się z tym żyć nie mając pojęcia, że kiedyś mogą zobaczyć z bliska przedmioty, którymi się posługują. Nie widzieć i nagle zobaczyć to dla miejscowych jak czary – stąd nazwa Akcji. Okulary dla Jamajczyków dobiorą amerykańscy lekarze okuliści, którzy planują odwiedzić misję latem 2013 roku. Okulary zostaną zabezpieczone,  spakowane do paczek, paczki zostaną obszyte płótnem przez wolontariuszy Fundacji i posłane do misje.

     Podczas trwającej cztery tygodnie zbiórki zdołaliśmy zgromadzić 175 sztuk okularów, które w dniu 20 maja br. zostały wysłane w dwóch paczkach do siedziby fundacji w Poznaniu.

Zegar

Święta

Czwartek, VIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
12406