Menu

     Garnizonowy Zespół Caritas przyłączył się do inicjatywy „Kup Pan szczotkę!”, czyli do akcji zbiórki szczoteczek i past do zębów zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Zebrane dary trafią na Czarny Ląd i zostaną rozdane małym Kameruńczykom w ramach projektu „Dentysta w Afryce” autorstwa Konrada Rylskiego, który postanowił leczyć zęby mieszkańcom Kamerunu. Aby projekt mógł trwać i się rozwijać Fundacja „Redemptoris Missio” otoczyła go swoją opieką. W ramach projektu do misji w Abong-Mbang wyjeżdżają kolejni dentyści wolontariusze i leczą zęby miejscowej ludności oraz prowadzą działalność profilatyczną, zwłaszcza wśród najmłodszych. Stąd potrzeba szczoteczek i past do zębów.     

     Podczas trzytygodniowej zbiórki zdołaliśmy zgromadzić 158 sztuk nowych szczoteczek oraz 107 opakowań pasty do zębów dla najmłodszych mieszkańców Kamerunu.

     W dniu 27 października 2014 roku zostały one wysłane paczką do siedziby fundacji. Transport powyższych darów z Białegostoku do Poznania zorganizowała oraz sfinansowała Pani Beata Kurcińska, właścicielka internetowego sklepu z odzieżą - Garderoba.pl.

Zegar

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
11066