Świąteczne paczki dla cudzoziemców - 2014

Garnizonowy Zespół Caritas działający przy Parafii Wojskowej pw. św. Jerzego w Białymstoku po raz drugi sfinansował świąteczne paczki dla cudzoziemców osadzonych w białostockim Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców i Areszcie w celu Wydalenia. W 50 paczkach znajdowały się słodycze, kawa, herbata i bakalie. Całość projektu zamknęła się kwotą 2099 zł.

W Wigilie Świąt Bożego Narodzenia ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk – kapelan Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wraz Andrzejem Eliaszukiem oraz funkcjonariuszami pełniącymi służbę spotkali się z cudzoziemcami.

Ksiądz kapelan wraz z obecnymi funkcjonariuszami wyjaśnili, że w Polsce obchodzimy najpiękniejsze święta, najbardziej rodzinne. Dodał, że chcemy podzielić się naszą radością i zapraszamy, aby razem z nami świętowali. W czasie Bożego Narodzenia w Polsce ludzie obdarowują się prezentami. Dlatego Garnizonowy Zespół Caritas działający przy Parafii Wojskowej p.w. św. Jerzego przygotował dla wszystkich paczki. Życzyliśmy wszystkim Wesołych Świąt, wszelkiego dobra i pomyślności, a w Nowym Roku 2015, aby opuścili ośrodek i żyli na wolności.

Mając na uwadze, że większość cudzoziemców to muzułmanie wszyscy byli mile zaskoczeni i szczęśliwi, że ktoś o nich pamiętał. Funkcjonariusze wraz księdzem kapelanem usłyszeli bardzo dużo miłych słów podziękowań miłe słowa po rosyjsku, angielsku, wietnamsku oraz łamaną polszczyzną.