CASA HOGAR - DOM DLA DZIECI ULICY

Dom im. Jana Pawła II dla dzieci z ubogich kolumbijskich rodzin został założony w 2005 roku w Bello w Kolumbii, jako żywy pomnik po pontyfikacie papieża Polaka. Każdego roku przyjmuje on na wychowanie i edukację około 20 dzieci, które normalnie nie miałyby szansy na edukację i lepsze życie.

Casa Hogar funkcjonuje na zasadzie internatu. W języku hiszpańskim Casa Hogar oznacza Ognisko domowe. Życie codzienne w domu opieki Casa Hogar podobne jest do atmosfery domu rodzinnego. Program dnia stworzyli wspólnie mieszkańcy domu. Wychowankowie wspólnie chodzą do szkoły, kościoła, na basen, odrabiają lekcje, jedzą śniadanie, obiad i kolację, spędzają czas wolny na zabawie i grze w piłkę nożną.

Do Casa Hogar przyjmowane są dzieci z rodzin skrajnie ubogich. Warunkiem przyjęcia jest trudna sytuacja ekonomiczna lub niebezpieczeństwo znalezienia sie na ulicy. W ośrodku mogą mieszkać do matury i usamodzielnienia się. Mieszkańcy Domu Casa Hogar mają zapewnione ubezpieczenie, opiekę lekarza i psychologa. Dom został wpisany w rejestr instytucji charytatywnych działających w Kolumbii.

Dom im. Jana Pawła II w Bello jest instytucją charytatywną, utrzymuje się z datków ofiarodawców.

Podczas naszego parafialnego odpustu w dniu 26 kwietnia 2016 r. wsparliśmy dzieci z Casa Hogar kwotą w wysokości 1000 złotych.

W imieniu dzieci z Casa Hogar - GRACIAS