11 III

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Grzegorz Biziuk w dniu 11 marca odebrał ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Uroczystość odbyła się w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i rodzin funkcjonariuszy w komendzie oddziału w Białymstoku. W szeregi Straży Granicznej wstąpiło 10 nowych funkcjonariuszy.

Błogosławieństwa po złożeniu ślubowania udzielili kapelani oddziału: ks. ppłk Tomasz Paroń z duszpasterstwa rzymskokatolickiego i ks. mł. chor. Piotr Nestoruk z duszpasterstwa prawosławnego.

Zanim założyli mundur, nowo przyjęci funkcjonariusze musieli przejść przez procedurę kwalifikacyjną: testy psychologiczne, badania na wariografie, sprawdzenie wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną.

Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni