DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 października 2017

1. W kościołach gromadzimy się na nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele będziemy celebrowali w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 10.30.

2. W ubiegłą niedzielę, którą świętowaliśmy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami wsparliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na ten cel zebraliśmy ofiary w kwocie 1427 zł. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

3. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki wypominkowe. Modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych w miesiącu listopadzie we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku. Proszę o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych.

4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana tego dnia w Katedrze o godz. 18.00.

5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Dlatego też w październiku zapraszam Was do włączenia się w akcję misyjną polegającą na zbiórce kocy, ręczników i prześcieradeł. Proszę, aby były to rzeczy nowe i czyste.

6. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek w ramach działalności Garnizonowego Zespołu Caritas. Zebrane środki posłużą min. do opłacenia obiadów dla 10 uczniów ze szkoły podstawowej nr 50 i dofinansowaniu wyżywienia dzieci ze świetlicy „Stokrotka”. Na stronie internetowej parafii znajduje się również sprawozdanie ze szkoły w Republice Środkowej Afryki, którą nasza Garnizonowa Caritas zaadoptowała. Serdeczna zachęta i wielkie Bóg zapłać za wsparcie naszych działań charytatywnych zarówno w dniu dzisiejszym jak i poprzez wpłaty na konto Zespołu lub złożone do skarbony zawieszonej na balustradzie z tyłu kościoła.

7. Spotkania samotnych osób, mogących zawrzeć sakramentalne małżeństwo, chcących poznać drugą - być może tą jedyną osobę na całe życie odbywają się w naszej parafii w każdą trzecią sobotę miesiąca. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 18.00. Najbliższe spotkanie już w sobotę – 21 października.

8. W przyszłym roku przypada jubileusz 25 lecia istnienia parafii wojskowej w Białymstoku. Wśród licznych atrakcji roku jubileuszowego już dziś zapraszam na jubileuszowy bal pary małżeńskie. Bal odbędzie się 03 lutego w hotelu Trio przy muzyce w wykonaniu zespołu Whitestok. Koszt od osoby to 120 zł. Zapisy przyjmujemy od przyszłej niedzieli wraz z zaliczką 100 zł od pary.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św