CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 kwietnia 2018

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Gościmy dzisiaj kleryka Białostockiego Seminarium Duchownego. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na seminarium duchowne.

3. Jutro, (poniedziałek) 23 IV, będziemy przeżywali tegoroczną uroczystość odpustową ku czci naszego patrona, św. Jerzego. Serdecznie zapraszam wszystkich na wspomniane obchody patronalne, na które złożą się Msza Św. odpustowa o godz. 16.00 celebrowana w intencji naszej parafialnej wspólnoty, zaś bezpośrednio po niej na placu przed kościołem w godz. 17.00 - 20.00 festyn parafialny z grochówką i bigosem wojskowym oraz innymi atrakcjami kulinarnymi, wystawą sprzętu wojskowego i Straży Granicznej, a to wszystko przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu zespołu „Whitestok”. Nie zabraknie również słodkości i atrakcji dla najmłodszych. W związku z festynem plac przed kościołem wraz z parkingami będzie zamknięty dla pojazdów.

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

5. W naszej parafii pragniemy, aby powstała wspólnota formacyjno-modlitewna. Wszystkich chętnych zapraszam na pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 27 kwietnia bezpośrednio po mszy o godz. 18.00.

6. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz Caritas w ubiegłą niedzielę w wysokości 1272 zł. Zgodnie z zapowiedzią przekazałem je na rzecz dożywiania dzieci w Mampikon na Madagaskarze za pośrednictwem Polskiej Fundacji Dla Afryki.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Piątek, IV Tydzień Wielkanocny