DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

2. Komunikat Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka do wiernych w związku z Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia br. w kościołach garnizonowych na terenie Polski, zbieramy podczas tacy datki z przeznaczeniem na dzieła realizowane przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W tym samym dniu, 23 kwietnia, w odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. Działania można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Niech nasze otwarte serca podążą za głosem wyobraźni miłosierdzia.

3. Jutro, (poniedziałek) 24 IV, będziemy przeżywali tegoroczną uroczystość odpustową ku czci naszego patrona, św. Jerzego. Serdecznie zapraszam wszystkich na wspomniane obchody patronalne, na które złożą się Msza Św. odpustowa o godz. 16.00 celebrowana w intencji naszej parafialnej wspólnoty, zaś bezpośrednio po niej na placu przed kościołem w godz. 17.00 - 20.00 festyn parafialny z grochówką i bigosem wojskowym oraz innymi atrakcjami kulinarnymi, wystawą sprzętu wojskowego i Straży Granicznej, a to wszystko przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu zespołu „Whitestok”. Nie zabraknie również słodkości i atrakcji dla najmłodszych. W związku z festynem plac przed kościołem wraz z parkingami będzie zamknięty dla pojazdów.

4. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz naszej Garnizonowej Caritas w ubiegłą niedzielę w wysokości 172 zł. W dniu dzisiejszym składamy w kościele skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Za wszelki dar serca Bóg zapłać.

5. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Wtorek, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Święto św. Marka, Ewangelisty