PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.15, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 10.30 z kazaniem pasyjnym, oraz we wtorek i czwartek o godz. 17.30.

3. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 02-04 marca. Poprowadzi je ks. Sergiusz Dębecki – duszpasterz akademicki z Warszawy.

4. Zwracam się z apelem do wszystkich osób w wieku 18-50 lat o zarejestrowanie się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Więcej na stronie: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

5. Dzisiaj przed kościołem możemy złożyć do puszek ofiary na rzecz naszej Garnizonowej Caritas. Zgodnie z zapowiedzią przekażemy je za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio trędowatym w Puri w Indiach, gdzie przez 30 lat posługiwał Sługa Boży Ks. Marian Żelazek. Za wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne Bóg Zapłać!

6. Stowarzyszenie Otwarty Dom zaprasza na święta Wielkanocne polskie dzieci z domów dziecka z Litwy. Zebranie organizacyjne rodzin chcących przyjąć dzieci odbędzie się 21.02 o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 (dawna Berlinga).

7. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, prosimy, aby w łączności z całym Kościołem powszechnym, dzień 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

8. Dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i poprowadzenie naszej 24 godzinnej adoracji. Cieszę się również, że wiele osób skorzystało z możliwości i trwało na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

9. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami..

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Niedziela, II Tydzień Wielkiego Postu