DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy, na Roraty, z zapalonymi lampionami.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Trwa akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Świece Caritas na wigilijny stół w cenie 5 zł – małe i 15 zł duże można nabyć w dniu dzisiejszym przed kościołem, natomiast w dni powszednie w zakrystii. Dochód z ich sprzedaży tradycyjnie wesprze dzieła pomocy dzieciom zarówno w kraju, jak i w naszej parafii. Pobłogosławione Opłatki są do nabycia przed kościołem po niedzielnych Mszach Św.

6. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w dniach 22-24 grudnia.

7. W środę, 13 dnia miesiąca msza św. w intencji Róż Żywego Różańca o godz. 18.00. Po niej wspólna modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic.

8. Spotkania samotnych osób, mogących zawrzeć sakramentalne małżeństwo, chcących poznać drugą - być może tą jedyną osobę na całe życie odbywają się w naszej parafii w każdą trzecią sobotę miesiąca. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 18.00. Najbliższe spotkanie już w sobotę – 16 grudnia.

9. W przyszłą niedzielę 17 grudnia spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: po mszy o godz. 9.00 młodzież z klasy III gimnazjum, po mszy o godz. 11.00 młodzież z VII klasy szkoły podstawowej i II klasy gimnazjum.

10. Zapraszam na jubileuszowy bal pary małżeńskie. Bal odbędzie się 03 lutego w hotelu Trio przy muzyce w wykonaniu zespołu Whitestok. Koszt od osoby to 120 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii wraz z zaliczką 100 zł od pary.

11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. płk Mariana Kozłowskiego i śp. chor. Bolesława Wronę. Wieczny odpoczynek...

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Piątek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn