TRZECIA NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

19 marca 2017

1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 17.15 i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 10.30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w wysokości 763 zł, a przeznaczone na cele misyjne kościoła.

4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie można złożyć podczas mszy o godz. 18.00.

5. Zapraszam serdecznie do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Rozpoczniemy w piątek drogą krzyżową o godz. 17.15. W tym dniu zapraszam na msze z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00 i 20.00. W sobotę msze z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. W niedzielę msze z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Każdego dnia rekolekcji spowiadamy do ostatniego penitenta.

6. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła można wesprzeć działalność naszej garnizonowej Caritas. W miesiącu lutym wysłałem paczki z zabawkami do Papui Nowej Gwinei – koszt wysyłki to 2300 zł. Opłacamy obiady dla 10 uczniów ze szkoły podstawowej nr 50. Zaadoptowałem szkołę w Republice Środkowej Afryki – akcja polega na opłacie raz w roku w wysokości 1000 zł nauki w szkole w Ngaundaye. Jeszcze do przyszłej niedzieli można wziąć udział w akcji „Opatrunek na ratunek”, przynosząc do kościoła nowe środki opatrunkowe – bandaże, plastry, igły, strzykawki, gazy, rękawiczki jednorazowe.

7. Zakończyło się malowanie kościoła. Bardzo proszę o nie niszczenie tej pracy, która została wykonana. W tym tygodniu malowanie zakrystii i kancelarii parafialnej – za utrudnienia przepraszam.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Niedziela, Rok A, I Czwarta Niedziela Wielkiego Postu, Rok A