DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 9.00 i 11.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą”. Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Cudu nad Wisłą, będzie sprawowana w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, dnia 15 sierpnia 2018 roku o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Po mszy na Rynku Kościuszki odbędą się uroczystości z ceremoniałem wojskowym. Zapraszam wszystkich, którzy kochają naszych żołnierzy.

4. W dniu jutrzejszym – 13 dnia miesiąca na mszę o godz. 18.00 zapraszam wspólnoty żywego różańca. Po mszy modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

·       17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Wtorek, XIX Tydzień zwykły