JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 czerwca 2018

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zapraszamy na nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 11.00.

3. W poniedziałek 18 czerwca na mszy świętej o godz. 8.00 modlimy się w intencji żołnierzy i pracowników RON z 18 pr i 25 WOG-u z okazji ich święta. Zapraszamy szczególnie dzieci na festyn, który z tej okazji odbędzie się na terenie koszar przy
ul. Kawaleryjskiej 70 w godz. 10.00-14.00.

4. W najbliższych dniach odbędzie się piesza pielgrzymka do Różanegostoku, a w miesiącu sierpniu na Jasną Górę. Zainteresowanych odsyłam do informacji w gablocie ogłoszeń.

5. W środę kancelaria parafialna nieczynna.

6. W czwartek po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie osób pragnących czytać i rozważać Pismo Święte. Zapraszamy zainteresowanych.

7. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarami składanymi do puszek wspieramy działalność naszej Caritas. Zebrane środki przekażę na rzecz podopiecznych placówki misyjnej w Kithatu w Keni. Siostra Dariana wespół z siostrami prowadzi tam żłobek, przedszkole, szkołę i ośrodek zdrowia z izbą porodową. To właśnie do tej placówki misyjnej trafiły w tamtym roku zbierane przez nas środki opatrunkowe i stamtąd otrzymaliśmy pozdrowienia od lekarza wolontariusza. Za wszelką życzliwość serdecznie dziękuję.

8. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Czwartek, XI Tydzień zwykły