DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 czerwca 2017

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

2. W sobotę 01 lipca na mszy o godz. 18.00 gościmy w naszej parafii o. Franciszka Wojdyłę misjonarza posługującego od 15 lat w Kinszasie w Kongo. Po mszy zapraszam na spotkanie z misjonarzem w naszej salce parafialnej – przy kawie i ciastku będzie można porozmawiać o jego posłudze misyjnej jak też zachęcam do materialnego wsparcia misji.

3. Dziękuję za wsparcie w ubiegłą niedzielę naszej Garnizonowej Caritas ofiarami w wysokości 566; zł.

4. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła - w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na stolicę apostolską.

5. W okresie wakacyjnym, (lipiec i sierpień) zmienia się porządek nabożeństw w naszym kościele: w niedzielę nie będzie mszy o godz. 13.00, a w dni powszednie tygodnia nie będzie mszy o godz. 7.00.

6. Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniu 8 lipca (sobota) o godz. 6.00 sprzed kościoła. Proszę osoby, które nie podały jeszcze swego numeru pesel, aby uczyniły to w tym tygodniu.

7. W dniach 30 lipca – 12 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka Białystok – Jasna Góra. W dniach 16-25 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka Białystok – Wilno. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami i stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl www.wilenska.bialystok.pl W najbliższą sobotę (1 lipca) odbędzie się piesza pielgrzymka do sanktuarium w Juchnowcu, początek o godz. 8.00 w katedrze.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn