Ogłoszenia Parafialne 20.11.2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.            Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego.
W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2.                W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - pamiętamy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste. Wspomnijmy szczególnie z naszej parafii tych, którzy odeszli tragicznie - ginąc na drodze.

3.                W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

4.            Modlitwa wypominkowa w Naszym Garnizonowym Kościele przez cały listopad od poniedziałku do piątku o godz. 1730.

5.                 W tym tygodniu obchodzimy:

·        PONIEDZIAŁEK – 21.11.2022 – wspomnienie Ofiarowania NMP

·        WTOREK – 22.11.2022 – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

·        CZWARTEK – 24.11.2022 – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

6.             Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu
z kościoła jest do nabycia Nasza Służba oraz miesięcznik Drogi Miłosierdzia.

7.            Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy zdrowia
i łaski Bożej na każdą chwilę życia w tygodniu, który jest przed nami.

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Rok A, I