SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 lutego 2017

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3. Młodzież zapraszam na katechezę przedmałżeńską, która rozpocznie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w naszym kościele.

4. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

5. Zapraszam do naszego kościoła na 24 godzinną adorację najświętszego sakramentu. Rozpocznie się ona w piątek 03 marca o godz. 18.00, a zakończy w sobotę 04 marca o godz. 18.00.

6. W trzecią niedzielę miesiąca wychodząc z kościoła ofiarami składanymi do puszek można wesprzeć działalność naszej Garnizonowej Caritas. Oprócz opłacenia obiadów dla 10 uczniów ze szkoły podstawowej nr 50 przystąpiłem do programu „adoptuj szkołę”, który polega na przekazaniu przez 6 lat corocznie kwoty 1000 zł na rzecz szkoły w Republice Środkowej Afryki w Ngaoundaye. Dziękuję również za zabawki, które w tym tygodniu wyślemy do Papui Nowej Gwinei.

7. Dziękuję ks. Andrzejowi Dębskiemu z Białostockiego Seminarium Duchownego za dzisiejszą obecność i wygłoszone słowo.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Czwartek, Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika