SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

21 maja 2017

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w środę modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja – wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych - będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

4. Do końca maja trwa akcja „komórka na misję”. Zbieramy stare, niepotrzebne telefony komórkowe, które po naprawie trafią do krajów misyjnych.

5. W dzisiejszą niedzielę ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła można wesprzeć działalność naszej Garnizonowej Caritas. Ofiary posłużą do zorganizowania dnia dziecka dla dzieci ze świetlicy środowiskowej „Stokrotka” i wesprą katolicki ośrodek Metanoia służący pomocą osobom uzależnionym. W przyszłą niedzielę kwestować będą przed naszą świątynią wolontariusze z fundacji „Pomóż Im”, która to fundacja prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci.

6. W środę na godzinę 11.00 zapraszam do białostockiej katedry na mszę w intencji funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z okazji ich dorocznego święta.

7. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

Teledysk do hymnu Światowych Dni Młodzieży - Kraków AD 2016

Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni