Garnizonowy Zespół Caritas przy Parafii Wojskowej pw. św. Jerzego w Białymstoku został powołany do istnienia dekretem Biskupa Polowego Sławoja Leszka Głódzia z dnia 19.10.2000 r.

Garnizonowy Zespół Caritas

15 - 601 Białystok, ul. Kawaleryjska 70

tel. cyw.   261 39 85 22 (wybieramy tylko ten numer bez numeru kierunkowego)

tel. woj.   261 39 85 22

fax           85 663 18 87

REGON:  050667886-00023

nr konta Zespołu Caritas:   62 1020 1332 0000 1502 1485 6712

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Garnizonowego Zespołu Caritas możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

W celu nawiązania kontaktu możesz skorzystać z poniższego formularza:

Jeśli chcesz otrzymać odpowiedź nie zapomnij podać swego adresu pocztowego, e-mail lub telefonu.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

Wręczenie przez żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL leków ufundowanych przez białostockiego przedsiębiorcę Tomasza Kurcińskiego dla Domu Dziecka w Tybninie (Liban) - 2006 r.

Informacja ze strony internetowej Caritas Ordynariatu Polowego WP:

W dniu 11 lipca 2006 r. w Tybninie (Liban), w miejscowości, gdzie jest rozlokowana Polska Kompania Remontowa (PMC) będąca jednym z pododdziałów tworzących Polski Kontyngent Wojskowy UNIFIL, w tamtejszym domu dziecka odbyła się skromna, ale jakże ważna uroczystość przekazania leków - daru serca polskich żołnierzy dla podopiecznych wspomnianej placówki wychowawczej. W domu dziecka w Tybninie przebywa aktualnie grupa 70 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Polscy żołnierze niemal od początku swego pobytu na libańskiej ziemi tj. od 1992 r. wspierają materialnie jego funkcjonowanie. Tym razem leki wartości około 400 $ zostały dostarczone z kraju w ramach działalności Zespołu Caritas przy PKW UNIFIL przez powracającego z urlopu wypoczynkowego w kraju, kapelana kontyngentu ks. kmdr ppor. Zbigniew Rećko. Sponsorem tego przedsięwzięcia był białostocki biznesmen Tomasz Kurciński, współwłaściciel firmy "Kemos”.
     W tybnińskiej uroczystości jako przedstawiciele UNIFIL i PKW wzięli udział: płk Zdzisław Matuszewski – szef personelu wojskowego (FMPO) , ppłk Ravi Kumar - oficer ds. pomocy humanitarnej (FHO), Krzysztof Kołodziejski - lekarz PMC oraz wspomniany już kapelan PKW.