Menu

Świąteczne paczki dla cudzoziemców - 2014

 

     Garnizonowy Zespół Caritas działający przy Parafii Wojskowej pw. św. Jerzego w Białymstoku po raz drugi sfinansował świąteczne paczki dla cudzoziemców osadzonych w białostockim Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców i Areszcie w celu Wydalenia. W 50 paczkach znajdowały się słodycze, kawa, herbata i bakalie. Całość projektu zamknęła się kwotą 2099 zł.

     W Wigilie Świąt Bożego Narodzenia ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk – kapelan Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wraz Andrzejem Eliaszukiem oraz funkcjonariuszami pełniącymi służbę spotkali się z cudzoziemcami.

     Ksiądz kapelan wraz z obecnymi funkcjonariuszami wyjaśnili, że w Polsce obchodzimy najpiękniejsze święta, najbardziej rodzinne. Dodał, że chcemy podzielić się naszą radością i zapraszamy, aby razem z nami świętowali. W czasie Bożego Narodzenia w Polsce ludzie obdarowują się prezentami. Dlatego Garnizonowy Zespół Caritas działający przy Parafii Wojskowej p.w. św. Jerzego przygotował dla wszystkich paczki. Życzyliśmy wszystkim Wesołych Świąt, wszelkiego dobra i pomyślności, a w Nowym Roku 2015, aby opuścili ośrodek i żyli na wolności.

     Mając na uwadze, że większość cudzoziemców to muzułmanie wszyscy byli mile zaskoczeni i szczęśliwi, że ktoś o nich pamiętał. Funkcjonariusze wraz księdzem kapelanem usłyszeli bardzo dużo miłych słów podziękowań miłe słowa po rosyjsku, angielsku, wietnamsku oraz łamaną polszczyzną.

Zegar

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
10533